GENEL BİLGİLER / Genel Bilgiler

Sevgili Gençler,
Geleceğinize yönelik attığınız en önemli adım olan üniversite hayatının hepiniz için hayırlı olmasını diler, hepinizi gönülden kutlarız.
Yurdumuz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın  denetimleri sonucunda bizlere layık gördüğü  teşekkür - takdir  belgeleri  ve 25 yıllk  gerçek tecrübesiyle, Mebusevleri -Tandoğan ' da olup  güvenli çevresi, bakımlı yeşil alanları ile kent merkezinin gürültüsünden  uzak nezih bir  semttedir.
Yurdumuzdan ;
Ankara Üniversitesi Eczacılık, Diş Hekimliği, Mühendislik ve Fen Fakültelerine yürüyerek  5 dakikada; Tıp, Dil tarih Coğrafya, Siyasal Bilgiler, Hukuk ve İletişim Fakültelerine, metro ve  toplu taşıma araçları ile 10 dakikada,
Gazi Üniversitesi  Beşevler Kampüsü,  Mühendislik, Hukuk  ve Mimarlık  Fakütlerine yürüyerek 10 -15  dakikada; Diş Hekimliği Fakültesine  metro ile  10 dakikada,
Odtü, Hacettepe, Bilkent, Başkent, Çankaya, Atılım, Ufuk, Turgut Özal, Yıldırım Beyazıt ve Ted  Üniversitelerinin servis duraklarına yürüyerek  5 dakikada ulaşım olanağı  vardır.
73 kapasiteli yurt binamız, dört kat üzerine inşaa edilmiş olup son  üç  katı yatak odaları olarak düzenlenmiştir. Her katta 1, 2, 3, 4 ve 6 Kişilik Odalarımız Mevcuttur.
Öğrencilerimize sabah kahvaltısı açık büfe olarak  sabah 07.30 ile 10.00 saatleri arasında verilmektedir. Akşam yemeği servisimiz hergün en az 4 çeşit  olarak saat 17.00 ' de başlayıp 19.30 'da sona ermektedir. Yemeklerimiz ev yemeği olup kendi mutfağımızda  tüm hijyen  ve sağlık koşullarında pişirilmektedir.
Yüksek Öğrenim Özel Sesan Kız Öğrenci Yurdu olarak hedefimiz kaliteli ve eksiksiz hizmet   sunmak, güler yüzlü personeli ile sizlere, evinizdeki rahatlığı ve huzuru aratmayan sıcak  bir aile  ortamı sağlamak olacaktır.